O wydawnictwie

Istniejemy już ponad 20 lat 🙂

15.03.2001 r.

Założenie wydawnictwa

Wydawnictwo rozpoczyna wydawanie e-zinu ESCAPE w formacie html. Po kilku numerach zmienia nazwę na ESCAPE Magazine. Dwa lata później magazyn zostaje podzielony na cztery tematyczne e-ziny i jest wydawany jako newsletter.

2003 r.

Pierwsze w Polsce e-booki

Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce wydajemy ebooki! „e-Prasa”, „Podpisy cyfrowe”, „Dane i Bezpieczeństwo” i kilkanaście innych.

2004 r.

Otwarcie księgarni internetowej

Jako że ebooki nie są zbyt popularne, wydawnictwo całkowicie zawiesza działalność.

Właściciele otwierają księgarnię internetową, sprzedając tradycyjne, papierowe książki. Księgarnia, wraz z czterema innymi sklepami, działa przez kolejne kilkanaście lat!

2005-2008 r.

Wydawnictwo kulturalne

Zawieszone wydawnictwo zmienia właściciela. Teraz prowadzą je (w ramach inkubatora przedsiębiorczości) dwie studentki, zaprzyjaźnione z poprzednimi właścicielami.

Powstaje Apeiron Magazine – magazyn kulturalny w formacie PDF, a wydawnictwo Escape Magazine wydaje e-booki literackie.

2008-2015 r.

E-booki o tematyce hobbystycznej i książki papierowe

Magazyn literacki zawiesza działalność, a wydawnictwo skupia się na wydawaniu e-booków o tematyce hobbystyczno-poradnikowej.

W 2011 roku wydawnictwo zaczyna wydawanie książek w wersji papierowej i dwa lata później podpisuje umowę z największą w Polsce hurtownią. Dzięki temu książki są dostępne w każdej księgarni w Polsce i za granicą.

2015 r. do dziś

Specjalizacja zdrowotna

Wydawnictwo w pełni zmienia tematykę na zdrowotną, a autorami książek są lekarze i dietetycy.

I choć wydawnictwo wydaje niewiele książek, to taki stan rzeczy przekłada się na ich jakość. A dobre oceny ze strony Czytelników tylko potwierdzają słuszność obranej drogi.