www.EscapeMagazine.pl

W tym roku obchodzimy
18. urodziny.
Dziękujemy! :-)

Nasi autorzy

Nie wydajemy osób anonimowych. Autorzy EscapeMagazine.pl to autentyczni ludzie, którzy są znanymi i cenionymi specjalistami w swoich branżach. Dlatego też mamy pewność, że dostarczamy Czytelnikom wartościową i sprawdzoną wiedzę.

Oto lista naszych autorów:

» Maria Anna Koloda

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest lektorką języka angielskiego w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej w Krakowie.

Książki tego autora »

» Karolina Berent

Książki tego autora »

» Monika Biblis

Autorka ukończyła 3-letnie Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, gdzie wykładano dietetykę według Pięciu Przemian z elementami medycyny chińskiej. Obecnie studiuje Dietetykę I stopnia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie.

Na co dzień gotuje według Pięciu Przemian dla męża oraz dwójki swoich dzieci: Małgosi i Wojtka.

Prowadzi blog poświęcony kuchni według Pięciu Przemian oraz strony o tej tematyce na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram).

Książki tego autora »

» Katarzyna Bohdan-Kmoch

Książki tego autora »

» Maciej Bońkowski

Książki tego autora »

» Tomasz Bułka

Podróżnik z pasją. Odbył w swoim życiu kilkanaście podróży trekkingowych i autostopowych. Do ciekawszych zalicza podróż autostopem do Portugalii (czas trwania: 3 tygodnie) oraz dwie wyprawy trampingowe do Skandynawii (w tym dookoła Morza Bałtyckiego). Prywatnie mąż i dumny tata.

Książki tego autora »

» Beata Cieślowska

Książki tego autora »

» Damian Daszkiewicz

Jako autor książek zadebiutował w 2003 roku. Na swoim koncie ma trzy książki papierowe oraz pięć elektronicznych.

Prowadzi serwis SkutecznyPartner.pl, gdzie dzieli się wiedzą na temat programów partnerskich. Pisze także blog o e-biznesie.

Od 2006 roku zawodowo wdraża programy partnerskie w różnych internetowych przedsięwzięciach.

Książki tego autora »

» Paweł Drembkowski

Rocznik 1981. Absolwent prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Doktorant Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie.

Jest także wykładowcą akademickim i członkiem AAAS (The American Association for the Advancement of Science) oraz Political Studies Association.

Książki tego autora »

» Magdalena Dudek

Rocznik '75. Absolwentka częstochowskiego Liceum Handlowego. Ukończyła kurs dietetyki według Pięciu Przemian w Poznaniu, kurs medycyny chińskiej z bioenergoterapią (metoda Yin Shin Do), kurs masażu chińskiego i kręgarstwa. Jest czeladnikiem bioenergoterapeutą – egzamin zdała w 2010 roku, praktykuje uzdrawianie. Bloguje na temat Pięciu Przemian dla dzieci.

Szczęśliwa mężatka i mama trójki dzieci.

Książki tego autora »

» Bartłomiej Dymecki

Bartłomiej Dymecki zajmuje się użytecznością stron internetowych oraz analityką internetową. Jest autorem wielu publikacji w nieistniejącym już "Magazynie INTERNET" oraz "INTERNET Maker". Pisze na blogu uxfocus.pl o projektowaniu ux oraz analityce internetowej.

Książki tego autora »

» Jakub Frankiewicz

Rocznik 1983. Socjolog. Doktorant na Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się problematyką wpływu idee społecznych i politycznych na życie codzienne, relacjami mass media-społeczeństwo oraz cybersocjologią.

Książki tego autora »

» Katarzyna Fulara-Potoczny

W 2004 roku ukończyła Instytut Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i uzyskała tytuł magistra. Pracę magisterską pt.: "Berücksichtigung der Lerntypen im Deutschunterricht", napisała pod kierunkiem dr H. Sowy-Babik. W 2001 ukończyła także Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Od 8 lat pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego.

Książki tego autora »

» Bartłomiej Ilkiewicz

Pasjonat twórczego wyrażania siebie. Chociaż realizuje się na co dzień w wielu dziedzinach szeroko pojmowanej sztuki w kraju i za granicą, to mówi z uśmiechem o sobie (powtarzając za Einsteinem), że nie posiada żadnych szczególnych talentów, prócz namiętnej ciekawości.

Na łamach swoich książek zawsze dzieli się wiedzą i doświadczeniem, szczególnie zaś uwielbia odsłaniać sekrety rodem z Artystycznych Towarzystw Wiedzy Tajemnej, przez co zapewne zdarza mu się otrzymać od czasu do czasu niezbyt sympatyczny komentarz. :) Zdecydowanie uważa, że wiedza powinna być dostępna dla każdego w możliwie najszerszy i zarazem najbardziej przystępny sposób.

Książki tego autora »

» Katarzyna Kant

Absolwentka filologii klasycznej. Autorka artykułów z dziedziny marketingu bibliotecznego. DJ i organizator Harsh Impact - trójmiejskiej cyklicznej imprezy z muzyką elektroniczną.

Książki tego autora »

» Jakub Kapelak

Książki tego autora »

» Patrycja Kierzkowska

Rocznik 1984. Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Książki tego autora »

» lek. Konrad Kokurewicz

Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, zdał Lekarski Egzamin Państwowy (LEP) i posiada prawo do wykonywania zawodu (możesz sprawdzić w tym miejscu, wpisując imię i nazwisko autora).

Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny we Wrocławiu. Prowadzi także popularny serwis Meduzo.pl, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Książki tego autora »

» Dominika Kukuła

Rocznik 79. Z wykształcenia specjalistka od zarządzania firmą, pracująca w tymże zawodzie. W wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom tj. aranżowaniu i dekorowaniu wnętrz, florystyce oraz namiętnej uprawie storczyków. Uwielbia zieleń i biel.

Książki tego autora »

» Nina Lajim

Książki tego autora »

» Krzysztof Lis

Mgr inż. mechanik o specjalności energetyka cieplna (Politechnika Warszawska, wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa).

Ukończył także studia podyplomowe Budownictwo Energooszczędne – Certyfikacja Energetyczna, Audyt Energetyczny i Termomodernizacja Budynków.

Od 2006 r. pracownik Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego.

Książki tego autora »

» Marcin Majewski

Książki tego autora »

» Marta Makowska

Autorka wielu artykułów na temat sprzedaży bezpośredniej. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (SNS IFiS PAN).

Książki tego autora »

» Regina Markun
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» lek. Mateusz Łasecki

Mateusz Łasecki jest aktualnie w trakcie robienia doktoratu w Zakładzie Radiologii Ogólnej i Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W czasie studiów na wydziale lekarskim, ówczesnej Akademii Medycznej we Wrocławiu, założył i prowadził Studenckie Koło Naukowe Fizjologii Wysiłku przy Katedrze i Zakładzie Fizjologii. W ramach SKN przebadał kilkuset sportowców pod kątem wydolności fizycznej i psychomotorycznej.

W swoim środowisku znany jest z inicjatyw prozdrowotnych (m.in. współrealizacja wrocławskiej edycji "Projekt Test") oraz zamiłowania do sportu.

Z ważniejszych osiągnięć sportowych warto wymienić srebrny medal w XIII Otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski w Kulturystyce, zdobycie czarnego pasa (1 Dan) oraz kilku medali na zawodach w modern ju-jitsu.

Jego ulubiony cytat: "Think big and live large" (Donald Trump).

Książki tego autora »

» Ewa Miller-Stefańska
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Przemysław Muszyński

Z wykształcenia historyk, z miłości kucharz. Pracuje jako dziennikarz w miesięczniku "Kuchnia".

Lubi kulinarną egzotykę i ceni odważne eksperymenty, ale szanuje też klasyczne smaki. Zwolennik wyrafinowanej prostoty.

Książki tego autora »

» Marian Mysior

Książki tego autora »

» Artur Niewiarowski

Jest doktorantem na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracownikiem na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej.

Książki tego autora »

» Magda Nurkiewicz-Jarońska

Książki tego autora »

» Ewa Parsch
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Piotr Pogodziński

Pielęgniarz, pracownik socjalny i pedagog. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci w wieku 7 i 4 lata. Prowadzi także blog o... sukcesie w małżeństwie.

Książki tego autora »

» Marek Pudełko

Nauczycielami informatyki Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich.

Książki tego autora »

» Jadwiga Płocka
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Agnieszka Rogowa
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Jarosław Samsel

Zawodowy instruktor płetwonurkowania. Specjalizuje się w podwodnej fotografii oraz fotografowaniu podwodnym wideofilmowaniu. W chwili obecnej jako jedyny w Polsce posiada uprawnienia CMAS do prowadzenia szkoleń instruktorskich z fotografii podwodnej.

Książki tego autora »

» Jolanta Sipowicz

Śpiewaczka operowa. Ukończyła studia wokalno-aktorskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu emisji głosu. Obroniła również doktorat z zakresu śpiewu solowego. Obecnie przygotowuje się do przewodu habilitacyjnego.

Książki tego autora »

» dr Stefan Szary

Rocznk 1968. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, oraz współpracownikiem poznańskiego oddziału Akademii Walki z Rakiem. Zajmuje się m.in. filozofią człowieka, filozofią religii oraz historią filozofii.

Wydał: "Zasłuchani w słowo. Rozważania inspirowane nauczaniem Jana Pawła II" (2005), "Człowiek – podmiot dramatu. Antropologiczne aspekty filozofii dramatu Józefa Tischnera" (2005), "Maryja w dziejach zbawienia" (2006), "Pytając o Boga. Refleksja z bł. Janem Pawłem II" (2013), "Szlakami Sorena Kierkegaarda. W dwusetną rocznicę urodzin filozofa" (2013).

Książki tego autora »

» Cezary Szubielski

Problematyką nieruchomości zajmuje się się zawodowo od ponad 10 lat. Pracował w urzędach administracji rządowej, samorządowej i firmach developerskich. Obecnie jest szefem jednego z warszawskich biur nieruchomości. Posiada licencję (nr 7676) pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Jest także znaną postacią, która często pojawia się w mediach jako autorytet. Na łamach Rzeczpospolitej wypowiada się, gdy poruszana jest tematyka nieruchomości.

Książki tego autora »

» Małgorzata Szymańska-Warda
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Mirosław Wala
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Zbigniew Wilkoński
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »

» Łukasz Wójcik

Prywatnie: Rocznik 1986. Człowiek orkiestra. Czasem także jednoosobowa armia. Anglista, informatyk-pasjonat. Od 2001 r. w internecie.

Kreatywnie: WordPress development, HTML/CSS, tłumaczenia językowe. Plus wiele innych rzeczy, których uczy się z własnej woli lub przy okazji.

Strona domowa: http://lukaszwojcik.net

Książki tego autora »

» Redakcja miesięcznika Twoje Dziecko
[notka w trakcie przygotowania]

Książki tego autora »