www.EscapeMagazine.pl

W tym roku obchodzimy
20. urodziny.
Dziękujemy! :-)

Jesteś w: Dla autorów » Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje wydanie w EscapeMagazine.pl książki elektronicznej i/lub papierowej?

Zero złotych. Jesteśmy normalnym wydawnictwem i wszelkie koszty wydania pokrywa wydawnictwo.

Jeśli autor musi zapłacić za wydanie lub je współfinansować, to nie jest to wydawnictwo tylko firma usługowa, w której autor kupuje sobie produkt w postaci swojej książki. My nie zajmujemy się taką działalnością.

2. Jakie publikacje wydajecie?

Wydajemy poradniki o różnej tematyce, głównie zdrowotnej. Ale nie tylko! Interesują nas również poradniki o niszowej tematyce.

Nie wydajemy poezji i prozy. Przypominamy, że proza to m.in. powieści, opowiadania, felietony, eseje, bajki itp. Dla oszczędzenia swojego czasu, prosimy NIE wysyłać do nas takich publikacji, ponieważ i tak zostaną one odrzucone.

3. Ile dostanę za napisanie i wydanie?

Wydawca i autor zarabiają na każdym sprzedanym egzemplarzu, dlatego wydawca z autorem rozlicza się tylko i wyłącznie na podstawie ilości sprzedanych egzemplarzy.

Prowizja ustalana jest indywidualnie z każdym autorem po zaakceptowaniu dzieła, czyli po pomyślnym przejściu drugiego kroku procedury wydawniczej.

Autor może przystąpić do Programu partnerskiego - będzie miał prowizję od swojego dzieła jako autor i prowizję jako sprzedawca.

4. Ile mogę zarobić?

Wszystko zależy od tematyki. Interesują nas tylko dobre publikacje, bo tylko takie mają szansę na wysoką sprzedaż.

5. Czy muszę zrzekać się praw autorskich?

Nie. Jest to sprzeczne z umową, jaką podpisujemy z autorami oraz z samym prawem autorskim. Prawdopodobnie nasze wydawnictwo ma dla Ciebie najkorzystniejszą umowę wydawniczą.

6. Ile minie czasu od zaakceptowania dzieła do oficjalnego wydania?

Zakładamy, że maksymalnie w ciągu trzech miesięcy od zaakceptowania dzieła, będziemy w stanie wydać Twoją książkę i powiadomić o tym wszystkich, którzy promują nasze produkty.

Oczywiście czas ten może ulec skróceniu, ponieważ czas zależy od wielu czynników np. tematyki, ilości książek, które aktualnie mamy do wydania itd.

7. Co stanie się z moją ksiażką, jeśli jej nie wydacie?

Nie archiwizujemy ankiet oraz załączników. Jeśli nie będziemy zainteresowani wydaniem Twojego dzieła, poinformujemy Cię o tym. W takiej sytuacji ankieta oraz załączniki do niej zostają przez nas bezpowrotnie usunięte. Po co mamy trzymać coś, czym nie jesteśmy zainteresowani?

Po odrzuceniu publikacji i poinformowaniu o tym autora, nie recenzujemy dzieła.

8. Jakie są techniczne wymagania dotyczące pisania książki dla Was?

Oczekujemy, że autor wyraźnie zaznaczy, gdzie zaczyna się rozdział i podrozdział (np. stosując style nagłówków w edytorze tekstu). W przypadku publikacji, która posiada ilustracje, należy je wstawić do tekstu w odpowiednich miejscach.

Całą resztą zajmuje się korekta i skład. Pamiętaj, że zawsze otrzymujesz publikację przed wydaniem, a więc wiesz dokładnie, jak będzie wyglądała Twoja książka.

9. Czy Wasze publikacje są zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem?

Wszystkie publikacje są przez nas zabezpieczane z niezwykłą starannością. W końcu chodzi o nasz wspólny interes.

10. Dlaczego nie mogę wysyłać publikacji do innych wydawnictw?

Możesz. Jednak, jeśli chcesz przesłać do nas publikację, upewnij się, że wydawnictwa, do których wysłałeś ją wcześniej, nie są nią zainteresowane. W ten sposób wszystkie strony będą zadowolone.

11. Czy o czymś jeszcze muszę wiedzieć?

Tak.

1. Kopiowanie treści bez zaznaczenia, że jest to cytat i bez podania źródła, oznacza plagiat i osoba plagiatująca podlega za to odpowiedzialności karnej.

2. Wydawnictwo nie wydaje plagiatów.

3. Wydawnictwo sprawdza wszystkie publikacje pod kątem plagiatów, wykorzystując do tego odpowiednie systemy antyplagiatowe.

4. Podpisując umowę, oświadczasz, że jesteś autorem WSZYSTKIEGO, co jest zawarte w Twoim dziele.

5. Wydawnictwo nie ponosi żadnej prawnej odpowiedzialności za Twoje dzieło; ponosisz ją tylko i wyłącznie Ty.

Logowanie dla autorów:

Logowanie